Kajakovanie na Dunaji pre firmy

Teambuilding na Dunaji.

Ideálny teamspirit v centre Bratislavy na schladenie prepracovaných hláv. Vyskúšajte si rôzne druhy kajakov pod dohľadom skúseného inštruktora a zistite s ktorým kolegom sa vám najlepšie sedí v jednej lodi.

Budete si môcť vyskúšať rôzne druhy kajakov: morský, turistický, slalomový, rýchlostný, alebo dvojitý.

10 €

Detailný popis

Kajakovanie na Dunaji

Požičiame Vám všetku výbavu a naučíme Vás na kajakovať priamo v centre Bratislavy. Užite si pohľad na mesto z inej perspektívy a overte si tímovú spoluprácu.

Cena platí za osobu, pri počte od 10 účastníkov

Balíček obsahuje:

Program je vhodný pre:

Program na 2 hodiny

10 - 50 účastníkov

Všetká potrebná výstroj

Vyskúšate si rôzne kajaky

Vodácky inštruktori

Outdoor

Súťaž v prípade záujmu

Fyzicky stredne náročné

V cene nie je catering

Podmienka vedieť plávať


Čo so sebou:

Do lode si môžete zobrať akékoľvek športové oblečenie, ktoré rýchlo schne. V teplom počasí postačia plavky a tričko, ak bude pod 15°C ddporúča sa termo prádlo, alebo iný odev, ktorý Vás zahreje aj ak by ste zmokli. Vetrovka je užitočná, ale nie je nutná. Odporúčame zobrať sa aj veci na prezlečenie a uterák. Máme aj sprchy ;-) 

Vhodné je zobrať si sandále alebo inú obuv do vody, ktorá pevne drží na nohe.

Termíny:

Termín je možné dohodnúť si individuálne. Časy sa však kvôli počasiu môžu posúvať.

Adresa konania: VK Dunajčík, Klokočova 5

Kajakom po Dunaji:

Podmienky:

- Termín je nutné vopred rezervovať

- Nutná je vedieť plávať. (Aj napriek tomu, že dostanete vestu a na 99% nebudete musieť plávať)

- Rešpektovať pokyny inštruktora

Výbava

Kajaky na Dunaji

Dvojkajak

Morský kajak pre dvoch je ideálny pre začiatočníkov, alebo pre páry. Tieto lode sú najstabilnejšie a zároveň vyrobené z materiálu odolného proti poškriabaniu a nárazom. Môžete sa tak učiť bez obáv. 

Inštruktor v dvojitom kajaku zvládne zobrať na vodu aj fotografa, alebo človeka s telesným postihnutím. Takže ak si netrúfate ísť do lode samostatne takto to určite zvládnete!

Morské kajaky

Väčšina z  lodí, ktoré pravidelne používame spadá práve do tejto kategórie. Morský kajak je totiž spravidla stabilná loď vyrobená z odolných materiálov. Okrem toho je smerovo stabilný a tým pádom ideálny pre začiatočníkov.

Vďaka klubu máme k dispozícii dva "nezničiteľné" morské kajaky, ktoré sú veľmi stabilné. Okrem nich máme aj niekoľko krehkejších a zároveň rýchlejších lodí. Tie Vám radi zveríme keď už budete mať základy v malíčku.

Slalomky

Ďalšie lode sú vhodné na divokú vodu. Týchto máme viacero od turisťákov, ktoré majú podobné charakteristiky ako morské kajaky až po ródeovky ideálne na učenie eskimáckeho obratu. 

Rýchlostné lode

Táto kategória patrí najmä skúsenejším vodákom. Lode sú vyrobené zo sklolaminátu, alebo karbónu, čo im dodáva ľahkosť a rýchlosť. Zároveň sú však tieto lode značne vratké a krehké. Ak sa Vám podarí dopracovať sa na túto úroveň ste veľmi šikovní.  

Pádla

Začíname s plastovými pádlami, ktoré sú najodolnejšie. Následne máme k dispozícii ľahšie a kvalitnejšie drevené pádla ako aj sklolaminátové a karbónové.

Pádla sa okrem konštrukcie líšia druhom listu, uhlu, dĺžky atď. ak budete mať záujem, radi Vám väčšinu z nich ukážeme a umožníme vyskúšať. 

Vesty

Našou prioritou je bezpečnosť. Preto všetci frekventanti musia nosiť plávacie vesty. Napriek tomu je nutné vedieť plávať. Neplavci totiž aj napriek veste dokážu podľahnúť stresu. Plavci sa pri dodržiavaní bezpečnostných pravidiel nemajú čoho obávať.

Teória

Bezpečnosť na vode

Základom sú už spomínané vesty. Ďalšia podmienka je byť vždy na vode v dvojiciach. Ak sa jeden "vykúpe" , tak druhý mu umožní sa chytiť jeho lode. To poskytne dostatok času, aby k Vám prišiel inštruktor a pomohol Vám na breh.

Veľmi dôležité je aj držať sa v dostatočnej vzdialenosti od všetkých prekážok v rieke. na úvod pádlujeme medzi starým a novým mostom. Tým pádom zabránime stretu s piliermi. Ak voda prinesie nejakú inú prekážku sú účastníci povinný sa im z diaľky vyhnúť, aby sa na nich nezachytili. Taktiež sa držíme pri brehu, aby nenastala kolízia s loďami.

Samostatnú kapitolu by sme mohli napísať o návykových látkach na vode. U nás je to však jednoduché - na škole kajakovania je nulová tolerancia.

Ak budete tieto pravidlá dodržiavať, budete mať na sebe vestu a viete plávať, tak budete v bezpečí. 

Základy techniky

Predtým, ako si sadnete do lode Vás naučíme teóriu. Dozviete sa niečo o pádlovaní, najmä o tom, ako pádlo treba v rukách držať a otáčať. Následne si povieme ako zaberať tak, aby sme šli vpred, alebo sa otočili.

Ďalej si vysvetlíme spôsob nastupovania do lode, ako aj vystupovania z nej. K úvodnej teórii ešte patria aspoň stručné informácie o vhodných náklonoch v prúde.

Ak by ste mali akúkoľvek špecifickejšiu otázku neváhajte nám napísať - radi Vám odpovieme.

Hodnotenia

Zatiaľ nie sú žiadne hodnotenia.

Napíšte hodnotenie

Kajakovanie na Dunaji pre firmy

Kajakovanie na Dunaji pre firmy

Teambuilding na Dunaji.

Ideálny teamspirit v centre Bratislavy na schladenie prepracovaných hláv. Vyskúšajte si rôzne druhy kajakov pod dohľadom skúseného inštruktora a zistite s ktorým kolegom sa vám najlepšie sedí v jednej lodi.

Budete si môcť vyskúšať rôzne druhy kajakov: morský, turistický, slalomový, rýchlostný, alebo dvojitý.

Podobné produkty