Škola kajakovania

Kajakársky inkubátor

Poď si vyskúšať pádlovanie v s výhľadom na Bratislavský hrad. V škole kajaku Ti požičiame všetko potrebné vybavenie. So začiatkami Ti pomôže skúsený inštruktor, ktorý zároveň dohliadne aj na Tvoju bezpečnosť. Budeš si môcť vyskúšať rôzne druhy kajakov: morský, turistický, slalomový, rýchlostný, alebo dvojitý.

Rezervujte si zážitok tu Rezervovať

Na objednávku

10 €

Detailný popis

Škola kajaku na Dunaji v Bratislave

Za posledné tri roky to u nás zvládlo vyše 500 začiatočníkov. 

Ako to prebieha:

- Prídeš 5-10 minút pred rezervovaným časom. Nahlásiš sa u inštruktora.

- Vysvetlíme Ti všetko, čo treba a pôjdeme na vodu. Po kajakovaní sa vrátite do lodenice, prezlečieš sa, prípadne osprchuješ a spokojný odchádzaš domov.

Čo je v cene: 

- 1 vstup

- Kajak, pádlo, vesta

- Kajakovanie v trvaní 1,5 hodiny medzi Starým mostom a Apollom

- Základná inštruktáž ako nasadať/ vysadať z lode, ako pádlovať

Adresa konania: VK Dunajčík, Klokočova 5

Kajakom po Dunaji:


Individuálny kurz kajaku

Individuálny termín odporúčame každému, kto ide na vodu prvý krát, alebo si chce naplánovať špecifický program. Pri väčších skupinách je možná skupinová zľava.

Kontakt:

Facebook Link

Vo našej skupine dostanete všetky podrobné informácie, aktuálne fotografie a podobne. 

Email, alebo Telefón

Ak nemáte facebook pokojne nás môžete kontaktovať aj cez email, alebo telefón.

Mail: info@teamspirit.sk; Ondro: 0904 017 680; Kačena: 0911 767 321

Čo so sebou:

Do lode si môžete zobrať akékoľvek športové oblečenie, ktoré rýchlo schne. V teplom počasí postačia plavky a tričko, ak bude pod 15°C odporúča sa termo prádlo, alebo iný odev, ktorý Vás zahreje aj ak by ste zmokli. Odporúčame zobrať sa aj veci na prezlečenie a uterák. 

Vhodné je zobrať si sandále alebo inú obuv do vody, ktorá pevne drží na nohe.

Kajaky na Dunaji

Dvojkajak

Morský kajak pre dvoch je ideálny pre začiatočníkov, alebo pre páry. Tieto lode sú najstabilnejšie a zároveň vyrobené z materiálu odolného proti poškriabaniu a nárazom. Môžete sa tak učiť bez obáv. 

Inštruktor v dvojitom kajaku zvládne zobrať na vodu aj fotografa, alebo človeka s telesným postihnutím. Takže ak si netrúfate ísť do lode samostatne takto to určite zvládnete!

Morské kajaky

Väčšina z  lodí, ktoré pravidelne používame spadá práve do tejto kategórie. Morský kajak je totiž spravidla stabilná loď vyrobená z odolných materiálov. Okrem toho je smerovo stabilný a tým pádom ideálny pre začiatočníkov.

Vďaka klubu máme k dispozícii dva "nezničiteľné" morské kajaky, ktoré sú veľmi stabilné. Okrem nich máme aj niekoľko krehkejších a zároveň rýchlejších lodí. Tie Vám radi zveríme keď už budete mať základy v malíčku.

Slalomky

Ďalšie lode sú vhodné na divokú vodu. Týchto máme viacero od turisťákov, ktoré majú podobné charakteristiky ako morské kajaky až po ródeovky ideálne na učenie eskimáckeho obratu. 

Rýchlostné lode

Táto kategória patrí najmä skúsenejším vodákom. Lode sú vyrobené zo sklolaminátu, alebo karbónu, čo im dodáva ľahkosť a rýchlosť. Zároveň sú však tieto lode značne vratké a krehké. Ak sa Vám podarí dopracovať sa na túto úroveň ste veľmi šikovní.  

Pádla

Začíname s plastovými pádlami, ktoré sú najodolnejšie. Následne máme k dispozícii ľahšie a kvalitnejšie drevené pádla ako aj sklolaminátové a karbónové.

Pádla sa okrem konštrukcie líšia druhom listu, uhlu, dĺžky atď. ak budete mať záujem, radi Vám väčšinu z nich ukážeme a umožníme vyskúšať. 

Vesty

Našou prioritou je bezpečnosť. Preto všetci frekventanti musia nosiť plávacie vesty. Napriek tomu je nutné vedieť plávať. Neplavci totiž aj napriek veste dokážu podľahnúť stresu. Plavci sa pri dodržiavaní bezpečnostných pravidiel nemajú čoho obávať.

Teória

Bezpečnosť na vode

Základom sú už spomínané vesty. Ďalšia podmienka je byť vždy na vode v dvojiciach. Ak sa jeden "vykúpe" , tak druhý mu umožní sa chytiť jeho lode. To poskytne dostatok času, aby k Vám prišiel inštruktor a pomohol Vám na breh.

Veľmi dôležité je aj držať sa v dostatočnej vzdialenosti od všetkých prekážok v rieke. na úvod pádlujeme medzi starým a novým mostom. Tým pádom zabránime stretu s piliermi. Ak voda prinesie nejakú inú prekážku sú účastníci povinný sa im z diaľky vyhnúť, aby sa na nich nezachytili. Taktiež sa držíme pri brehu, aby nenastala kolízia s loďami.

Samostatnú kapitolu by sme mohli napísať o návykových látkach na vode. U nás je to však jednoduché - na škole kajakovania je nulová tolerancia.

Ak budete tieto pravidlá dodržiavať, budete mať na sebe vestu a viete plávať, tak budete v bezpečí. 

Základy techniky

Predtým, ako si sadnete do lode Vás naučíme teóriu. Dozviete sa niečo o pádlovaní, najmä o tom, ako pádlo treba v rukách držať a otáčať. Následne si povieme ako zaberať tak, aby sme šli vpred, alebo sa otočili.

Ďalej si vysvetlíme spôsob nastupovania do lode, ako aj vystupovania z nej. K úvodnej teórii ešte patria aspoň stručné informácie o vhodných náklonoch v prúde.

Ak by ste mali akúkoľvek špecifickejšiu otázku neváhajte nám napísať - radi Vám odpovieme.


V cene je zahrnuté:

Kupón je platný pre jednu osobu. V cene je všetko potrebné vybavenie (Loď, Vesta, Pádlo). Zároveň máte bude k dispozícii inštruktor, ktorí Vám všetko vysvetlí a dohliadne na Vašu bezpečnosť počas dvoch hodín kurzu.

Podmienky:

- Termín je nutné vopred telefonicky rezervovať.

- Na miesto konanie je potrebné doniesť poukaz

- Vek aspoň 18 rokov, alebo 15 rokov a súhlas zákonného zástupcu.

- Nutná je schopnosť plávať. (Aj napriek tomu, že dostanete vestu a na 99% nebudete musieť plávať)

- Rešpektovať pokyny inštruktora, ako aj ostatných členov klubu

- Podpísať prehlásenie a rešpektovať všetky jeho nariadenia


Máte chuť na viac?

Niektorí účastníci prišli raz na skúšku, iný iný absolvovali kajakársky inkubátor aj desať krát a sú úplne samostatnými kajakármi.

Aby ste sa mohli postupne zlepšovať máme v klube niekoľko typov lodí. Kajakovanie začnete napríklad v dvojkajaku s inštruktorom. Ďalšiu lekciu presadnete na morský, alebo rýchlostný.

Teší nás každá účasť, lebo ju berieme ako možnosť ukázať ľuďom ďalšiu možnosť pohybu a získať kontakt s prírodou aj v hlavnom meste.  Zároveň sme veľmi radi za nových aktívnych členov klubu a šiestich "inkubovaných", ktorý sa dokonca zúčastnia našich pretekov!

Môžete vyskúšať napríklad naše splavy a rafting. alebo sa zapojte do pretekov ako je náš pravidelný Dunajský maratón. 

Splav Dunaja, Malého Dunaja a Moravy. 

Vďaka novým schopnostiam si viac užijete aj výlety. Kam na splav? Poďte s nami napríklad na Dunaj z Hainburgu do Bratislavy pokojne aj po práci. Užite si celodenné splavovanie Malého Dunaja, alebo Moravy, či Bodíckych ramien. Tieto vodácke výlety nájdete na našich stránkach, alebo nám zavolajte a spravíme Vám ponuku na mieru.

Fungujeme aj ako požičovňa kajakov a ďalších lodí pre skúsenejších kajakárov. Ak bola doprava lodí pre Vás komplikovaná radi Vám s ňou pomôžeme. V klube máme vozík vhodný práve na vodácke výlety v okolí Bratislavy. Zamilujte sa s nami do kajaku a poďte preskúmať okolie hlavného mesta!

Viete sa už kajakovať?

Výborne! Radi Vás v klube uvidíme. Veríme, že tu nájdete parťákov na pravidelné výlety a prípadne aj miesto, kde si kajak odložiť, alebo pravidelne požičiavať na výlety po Dunaji a okolí. 

Možno budete chcieť ísť na tréning a naučiť sa lepšie pádlovať, alebo eskimovať. Členovia klubu tiež chodia niekoľko krát do roka aj na zahraničné splavy. Obľúbené je napríklad Chorvátsko na morských kajakoch, alebo Salza a Balkánske rieky na divokej vode. Pridáte sa?

Hodnotenia

Stav 
2016-11-06

  Napíšte hodnotenie

  Škola kajakovania

  Škola kajakovania

  Kajakársky inkubátor

  Poď si vyskúšať pádlovanie v s výhľadom na Bratislavský hrad. V škole kajaku Ti požičiame všetko potrebné vybavenie. So začiatkami Ti pomôže skúsený inštruktor, ktorý zároveň dohliadne aj na Tvoju bezpečnosť. Budeš si môcť vyskúšať rôzne druhy kajakov: morský, turistický, slalomový, rýchlostný, alebo dvojitý.

  Rezervujte si zážitok tu Rezervovať

  Podobné produkty