Rafting a canyoning/ ferrata v Rakúsku

Rafting Salza, canyoning, alebo ferrata

Túžite po aktívnej dovolenke na rafte, ale Slovinsko je ďaleko? Poďte si s nami oddýchnuť na víkend. Zaručene si vyčistíte hlavu a načerpáte energiu do ďalšej práce.

Zájazd je vhodný pre všetkých aktívnych ľudí. Rafting zvládnu aj úplný začiatočníci a zdatnejší športovci si môžu program doplniť o turistiku, ferraty, alebo školu kajaku.

 

170 €

Detailný popis

Dolina Salzy

Raftujeme na rieke Salza, ktorá je vďaka umiestneniu prameňa a minimálnym zásahom človeka pitná.

V blízkosti tejto lokality nájdete množstvo ďalších športových zážitkov ako canyoning, via ferrata, horské bicykle, turistika, alebo paraglajding, či 3D Lukostreľba. 

K najobľúbenejším aktivitám patrí rafting, canyoning a ferraty ktoré si môžete vybrať v tomto balíčku. 

 V cene je zahrnuté:

Možnosť doobjednať:

Rafting1x Rafting na rieke Salza

Ubytovanie kemp / penzión

Canyoning1x Canyoning, alebo Via Ferrata

Doprava zo SR / lokálka

Vesta Všetka potrebná vodácka a lezecká výbava

Inštruktor na výletoch v okolí

Certifikovaný inštruktor Certifikovaný inštruktor v rafte

Viac info

Pomoc pri vybavovaní Pomoc pri plánovaní výletov v okolí

00421 904 017 680

Rafting Salza

Rafting Rakúsko – Salza

Rieka Soča je vhodná aj pre úplných začiatočníkov, či dokonca deti. Má niekoľko úsekov, ktorých obtiažnosť postupne narastá. Vďaka tomu je vhodná na 6-miestne rafty ako aj na menšie člny či kajaky.

Bezpečnosť zaručuje prítomnosť certifikovaných inštruktorov a profesionálnej výbavy.

Canyoning

Canyoing je pri Salze je vhodný aj pre začiatočníkov, ale vyžaduje kondíciu. V kaňone Vás čakajú prírodné šmykľavky, skoky do jazierok, ale aj zlanenie okolo vodopádov.  Celý kaňon prejdeme asi za 3-4 hodiny.

Ferrata

Via ferrata

Via ferrata pri Salze je veľmi pekná a vhodná pre každého nad 140cm, kto sa nebojí výšok. Feraty sú niečo medzi turistikou a lezením. Pri postupe sa istíte tzv. feratovým setom do oceľového lana, čo Vám umožní pohyb v exponovanom teréne. Vyskúšať ju môžete po splave, alebo na druhý deň. 

Ubytovanie

Ubytovanie

Ubytovanie v kempe sa dá v pohode rezervovať aj na poslednú chvíľu. S penziónmi to môže byť horšie, preto odporúčame rezerváciu čo najskôr. 

Za nás to jednoznačne vyhráva Black Sheep´s adventure, ktorý prevádzkuje Česko-Slovenská dvojica. 

Doprava

Veľká väčšina cesty od Slovenských hraníc je po diaľnici. Poslednú hodinu pôjdete krásnym prostredím stredného Rakúska.

90% našich klientov uprednostňuje individuálnu dopravu. Okrem nášho programu tak môžu po ceste absolvovať ešte ďalší program, prípadne pokračovať v dovolenke. 

V prípade záujmu Vám však radi dopravu zabezpečíme - stačí nás kontaktovať.

Podmienky:

- Termín je nutné vopred telefonicky alebo e-mailom rezervovať. Platí v prípade, že ste od nás dostali potvrdenie.

- Nutná je schopnosť plávať (aj napriek tomu, že dostanete vestu).

- Vhodné pre deti od 15 rokov, v sprievode rodiča. Mladšie deti radi zoberieme, ale je nutné upraviť program pre celú skupinu, čo je potrebné s nami konzultovať.

- Rešpektovať pokyny inštruktora.

- Podpísať prehlásenie (Dobrý zdravotný stav najmä chrbtica a srdce. Zúčastňujete sa dobrovoľne a ste si vedomí rizík)

- Odporúčame uzatvoriť poistenie na rizikové športy


Ďalší program

3D Lukostreľba

Na konci splavného úseku sa nachádza kemp ponúkajúci lukostreľbu v lese. 3D lukostreľba poskytuje autentický zážitok, nakoľko terče sú trojdimenzionálne. 

V prípade záujmu Vám radi túto atrakciu objednáme.

Vzduch

V neďalekom lyžiarskom stredisku sa počas lete dá vyviezť lanovkou na kopec a zletieť na paraglajde späť do doliny. Získate teak celkom nový pohľad a nezabudnuteľný zážitok. 

Turistika

Wasserlochklam  Mapa

Po raftingu odporúčame túru v tiesňave Wasserlochklam. Počas túry uvidíte niekoľko vodopádov z výškou až do 22m, a krásny výhľad na údolie Salzy. Okrem toho na úplnom vrchole tiesňavy sa nachádza jazero vo vnútry skaly, ktoré syfónovitým spôsobom prepúšťa vodu cez skaly. Cesta hore trvá asi 1:15 a dole 0:45.

Vstup do tiesňavy je síce spoplatnený (asi 6€), ale určite sa oplatí aj vďaka malému múzeu, obchodíku so suvenírmy a vyhliadkovej plošine Arenasalza. 

Lassingfall Mapa

Veľmi zaujímavá túra pripomínajúca Slovenský raj sa nachádza po ceste na rafting v prírodnej rezervácii Otscher. Trvá približne 2:30 hodiny a napriek tomu, že ide okolo viacerých vodopádov a má slušné prevýšenie je veľmi dobre spevnená a vhodná doslova pre každého. 

Základná cesta vedie od Wienerbruck do vodnej elektrárne (Wasserkraftwerk Wienerbruck) okolo vodoádu Lassingfall. Späť môžete ísť tou istou cestou, alebo podľa značky cez hrebeň.

Via Ferrata Hochkar

Neďaleko od Salzy sa nachádza lyžiarske stredisko a zárveň aj ferrata na Hochkare. Obtiažnosť tejto ferraty je C, je tu niekoľko lanových mostov a hlavne začiatok je pomerne náročný. Preto ferratu odporúčame skôr ľuďom, ktorý majú už aspoň základné skúsenosti, alebo aspoň dobrú kondíciu. 

 

Hodnotenia

Zatiaľ nie sú žiadne hodnotenia.

Napíšte hodnotenie

Rafting a canyoning/ ferrata v Rakúsku

Rafting a canyoning/ ferrata v Rakúsku

Rafting Salza, canyoning, alebo ferrata

Túžite po aktívnej dovolenke na rafte, ale Slovinsko je ďaleko? Poďte si s nami oddýchnuť na víkend. Zaručene si vyčistíte hlavu a načerpáte energiu do ďalšej práce.

Zájazd je vhodný pre všetkých aktívnych ľudí. Rafting zvládnu aj úplný začiatočníci a zdatnejší športovci si môžu program doplniť o turistiku, ferraty, alebo školu kajaku.

 

Podobné produkty