Remeselné dielne

Vianočné tvorivé dielne

Remeselné dielne sú obľúbené najmä na vianočným a mikulášskym večierkoch, či už pre deti alebo dospelých. Náročnosť je možné prispôsobiť, tak aby boli zaujímavé pre každú cieľovú skupinu, dokonca aj pre pánov. Vyskúšajte si vytvoriť vlastnými rukami vianočné ozdoby, sviečku, alebo búdku pre vtáčiky.

  

Detailný popis

Vďaka remeselným dielňam vytvoríte na evente príjemnú atmosféru, neformálne prostredie, kde je jednoduché nadviazať konverzáciu a spoznať nových kolegov. Ako tím vytvoríte spoločné dielo, napríklad adventný veniec do kancelárie. Možno budete prekvapení, kto má aký talent a šikovné ruky.

Na výber ponúkame:

Perníková chalúpka

Veľmi obľúbená aktivita vyžadujúca si priestorové myslenie, štipku technického uvažovania a najmä veľa kreativity. Vytvorte si vlastnú perníkovú chalúpku z vopred pripravených kusov perníkov.

Najskôr si perníky nakrájate a zlepíte ich do požadovaného tvaru cukrovou polevou, následne spevníte základy a pustíte sa do dekorácie s farebnými lentilkami, polevami a inými dobrotami.

Vtáčie búdky

Aktivita pre malých aj veľkých remeselníkov. Je iba na Vás akú náročnosť si vyberiete.

Náročnejší variant - pre dospelých

Pokiaľ sa jedná o dospelých, zručných pánov odporúčame vyrábať búdky z lisovaného kartónu a drevotriesky, materiál môžu rezať priamo na mieste podľa pripravených predlôh alebo vlastného uváženia.

Jednoduchší postup - od 5 rokov

Dostanete dopredu narezané časti búdky, ktoré sa iba spájajú a možno ich umelecky dotvoriť. Okrem toho sa od nás naučíte ako správne vtáčiky v zime prikrmovať.

Linoryt – originálne otlačené pohľadnice

Touto technickou si vytvoríte originálnu matricu na pohľadnicu, ktorú môžete otlačiť aj sto krát a rozoslať všetkým známym.

Náročnosť si určujete sami, či už sa rozhodnete pre jednoduchú hviezdu, alebo zimnú krajinku. Pre menej kreatívnych máme prichystané predlohy. Motív si najskôr predkreslíte na linoleum, potom ho vyrežete rydlom, natriete farbou a otláčate.

Adventný veniec

K dispozícií dostanete materiál potrebný na výrobu a pomôžeme Vám s postupom. Veniec si môžete zobrať domov alebo do práce.

Maľovanie na sklo

Maľba na sklo je jemná práca pre trpezlivé ručičky. Nie je však potrebné veľké umelecké nadanie, motív si môžete vybrať i jednoduchý, napríklad aj geometrické tvary.

Pripravíme Vám sklo podľa požiadaviek – najobľúbenejšie sú poháre, fľašky a svietniky. Na uľahčenie práce tiež prichystáme vzory a ukážeme vám ako postupovať.

Sviečky z voskových plastov

Vytvorte si sviečku z kvalitného prírodné materiálu. Sviečky – textílie máčané do včelieho vosku – sa používali už pred naším letopočtom. Sviece v tých časoch boli takmer výlučným zdrojom osvetlenia.

Čelenka zo stužiek

Ozdoba do vlasov pre malé princezné i veľké dámy. Vďaka farebným stužkám si vytvoríte originálnu čelenku. Postup je veľmi jednoduchý a výsledok pozitívne prekvapí.

Môžete si vybrať folklórny vzor, jednofarebný decentný štýl, alebo veselú farebnú kombináciu.  

Handmade vianočné gule

Sklenené gule majú už vyše storočnú tradíciu. V roku 1889 si ich výrobu patentoval Francúz Pierre Dupont. Najskôr vyrábal jednofarebné fúkané gule z jemného skla a zakrátko rozšíril sortiment o farebné s ornamentmi, hviezdičkami, vločkami či kvetmi.

Na aktivitu pre väčšiu bezpečnosť zabezpečíme plastové gule ktoré si vlastnoručne dekorujete dotlačami prstov, ruky, priliepaním rôznych ozdôb ako mašličiek a farebných pierok. Vytvorte si napríklad guľu s odtlačkami prstov celej Vašej rodiny.

Kvety z vlnených brmbolcov

Originálna kytica, ktorá Vám vydrží celú zimu. Postup je veľmi jednoduchý a zvládnu ho aj deti. Pracujete iba s vlnou, nožnicami a drevenými halúzkami.

Drevené vianočné ozdoby

Vyrobte si vlastné vianočné ozdoby, na stromček alebo ako darček. K dispozícií dostanete narezané drevené tvary - hviezdy, gule, anjelov, stromčeky, soby i srdiečka.

Vašou úlohou je dekorovať ich, či už pomaľovať farbami alebo fixkami, alebo na nich prilepiť stužky, trblietky, pierka, farebné servítky... Tvorivosti sa medze nekladú.

Variant pre (mladých) pánov:

Ujmite sa pílky na drevo a vyrežte si vlastné ozdobu z dyhy. Zvládnete vyrezať hviezdu, alebo stromček?

Kontakt

Email, alebo Telefón

Kontaktujte nás pre ponuku ručne ušitú na mieru pre Vás.

Mail: info@teamspirit.sk; Katarína: 0911 767 321 Ondrej: 0904 017 680;

  

Hodnotenia

Zatiaľ nie sú žiadne hodnotenia.

Napíšte hodnotenie

Remeselné dielne

Remeselné dielne

Vianočné tvorivé dielne

Remeselné dielne sú obľúbené najmä na vianočným a mikulášskym večierkoch, či už pre deti alebo dospelých. Náročnosť je možné prispôsobiť, tak aby boli zaujímavé pre každú cieľovú skupinu, dokonca aj pre pánov. Vyskúšajte si vytvoriť vlastnými rukami vianočné ozdoby, sviečku, alebo búdku pre vtáčiky.

  

Podobné produkty