Splav Dunaja Hainburg - Bratislava

Splav Dunaja v Bratislave

Užijete si úplne nový pohľad na panorámu Bratislavy. Z vody uvidíte napríklad Devín, všetky bratislavské mosty a Bratislavský hrad. Určite Vás očarí aj príroda na brehoch a chránené územie ostrova Sihoť. 

Kontaktujte nás ohľadom termínov.

  

Odporúčame pred objednaním overiť termín.

30 €

Detailný popis

Splav Dunaja Hainburg - Bratislava

Na splav vyrážame z Rakúskeho Hainburgu, kde sa ľahko dostanete autom, alebo MHD. Následne si vysvetlíme základy techniky a bezpečnosti a vyrazíme na splav. Počas celého splavu bude s Vami skúsený inštruktor, ktorý dohliadne na bezpečný a plynulý priebeh.

Po ceste máme možnosť sa zastaviť na kamenistých plážach, Devíne v Karloveskej zátoke, či na niektorom z plávajúcich pohostinstiev. Splav trvá približne 2-3 hodiny podľa rýchlosti pádlovania a zastávok. 


O programe:

V cene je zahrnuté:

Možnosť doobjednať:

Osoby Program pre 1 osobu

Ďalšie osoby.

čas Trvanie 2-3h

Dopravu, alebo výbavu.

Výbava Vybavenie: Loď, pádlo, vesta

Termíny a rezervácia

 Inštruktáž, kde Vám povieme všetko potrebné

Individuálne od 6 osôb, alebo sa pridajte k skupine 

Diplom Inštruktor zostane na vode celý čas

Viac informácií: 00421 904 017 680


Začiatok splavu:
Parkovisko pri Donaucafe, Donaulände 2a, 2410 Hainburg an der Donau, Rakúsko


Termín splavu

Dátum a čas splavu vždy prispôsobujeme skupine. Ideálny je ísť na vodu cez víkend, alebo po práci v mesiacoch Máj až September, kedy zvykne byť počasie optimálne. Splavovať je však samozrejme možné aj na jar a na jeseň, preto sa nám pokojne ozvite s ľubovoľným termínom.

Možné zastávky

Počas splavu sa vieme zastaviť na viacerých miestach, aby sme si splav viac vychutnali. Odporúčame jednu až dve prestávky, ktoré nám umožnia vystrieť si nohy a zároveň splav zbytočne nepredĺžia. Ak máte na splav len obmedzený čas môžeme niektorú zo zastávok zmeniť aj na koniec splavu. Každopádne však odporúčame absolvovať čo najväčšiu dĺžku.

Devín (0:45)

Na oba hrady je ideálny pohľad z Dunaja v miestach, kde sa doň vlieva rieka Morava. Prístup k vode je tu krásne spevnený schodmi, ktoré vedú až do vody, vďaka čomu dokážeme vystúpiť suchou nohou. Na tomto mieste môžeme naplánovať aj dlhšiu zastávku, ak máte záujem o prehliadku hradu.

Kamienková pláž (1:45)

Kamienkové pláže nájdeme buď pod mostom Lafranconi, alebo v Karloveskej zátoke. Obe strany Dunaja sú vyhľadávané pre možnosť opekať v prírode - samozrejme podmienkou je mať dostatok zásob v lodi.

Karloveská zátoka - Mark Twain (2:00)

Zátoka je tvorená ramenom dunaja, ktoré vytvára ostrov Sihoť so zdrojom pitnej vody. Zastaviť sa tu dá na viacerých miestach, našim obľúbeným je však plávajúci bufet Mark Twain. Okrem doplnenia pitného režimu sú tu aj toalety a prístup autom takmer až k vode.

Tanker boat (2:30)

Plávajúci bar na nábreží Dunaja má vyšší štandard ako bufet čomu zodpovedajú aj ceny. Pristávanie z loďami je to trochu zložitejšie, preto ho odporúčame skôr ako krátku občerstvovaciu zastávku ak chceme absolvovať celý splav.

Bratislavský pivovar (2:45)

Na brehu pri Magio pláži je viacero plávajúcich aj pevných reštaurácií. Stačí si vybrať, ktorá z nich Vám vyhovuje najviac.

VK dunajčík (3:00)

Splav najradšej končíme aj našom domovskom klube. Samozrejmosťou sú tu toalety, sprchy a možnosť parkovania. Ak Vás splav zaujal radi Vám dáme Vám viac informácií o možnostiach vodáckeho športu. Vedeli ste napríklad, že robíme pravidelnú školu kajakovania?

Čo so sebou:

Do lode si môžete zobrať akékoľvek športové oblečenie. Odporúča sa termo prádlo, alebo iný odev, ktorý Vás zahreje aj ak by ste zmokli. Vetrovka je užitočná, ale nie je nutná.Je vhodné zobrať si aj šiltovku a opaľovací krém, plus repelent. Odporúčame zobrať si aj veci na prezlečenie a uterák plus malé občerstvenie a určite nezabudnite na dostatok pitnej vody – minimálne 1l/ osoba.

Podmienky:

- Termín je nutné vopred telefonicky alebo e-mailom rezervovať.

- Nutná je schopnosť plávať. (Aj napriek tomu, že dostanete vestu a na 99% nebudete musieť plávať).

- Vhodné pre deti od 10 rokov, v sprievode rodiča alebo od 15 rokov so súhlasom rodiča.

- Rešpektovať pokyny inštruktora.

- Podpísať prehlásenie


Videá:

Hodnotenia

Stav 
2016-11-06

  Napíšte hodnotenie

  Splav Dunaja Hainburg - Bratislava

  Splav Dunaja Hainburg - Bratislava

  Splav Dunaja v Bratislave

  Užijete si úplne nový pohľad na panorámu Bratislavy. Z vody uvidíte napríklad Devín, všetky bratislavské mosty a Bratislavský hrad. Určite Vás očarí aj príroda na brehoch a chránené územie ostrova Sihoť. 

  Kontaktujte nás ohľadom termínov.

    

  Podobné produkty