Splav prielom Hornádu

O splave Hornádu

Chcete si vyskúšať rafting na relatívne ľahkej vode na Slovensku? Poďte s nami splaviť Prielom Hornádu. Je to unikátna lokalita s jedinečnou prírodnou scenériou pre verejnosť otvorená iba nedávno. 

Zájazd je vhodný pre všetkých aktívnych ľudí. Ak máte skúsenosť s vodáctvom je to určite výhoda, no splav zvládne každý, kto je aspoň trošku šikovný a pre istotu vie plávať.

  

Odporúčame pred objednaním overiť termín.

110 €

Detailný popis

Prielom Hornádu

Prielom Hornádu je jeden z najkrajších splavov Slovensku. Tento úsek je pre vodákov otvorený len od sezóny 2016, a preto je splav z Hrabušíc na Čingov jedinečným zážitkom. 

Okrem splavu sú v tejto lokalite veľmi zaujímavé miesta na turistiku a skalné lezenie. Radi Vám niektoré z nich odporučíme, aby ste mali plnohodnotný športový víkend. 

 V cene je zahrnuté:

Možnosť doobjednať:

Rafting 2x Rafting v Prielome Hornádu

Ubytovanie kemp / penzión

Vesta Všetka potrebná vodácka výbava

Doprava 

Certifikovaný inštruktor Certifikovaný inštruktor v rafte a kaňone

Viac info

Pomoc pri vybavovaní Pomoc pri plánovaní výletov v okolí

00421 904 017 680

Doprava

Začiatok splavu: Hrabušice, Koniec splavu: Čingov 

Rafting / Splav Prielom Hornádu

Hornád preteká Slovenským Rajom od obce Hrabušice. Tu nás čaká rovinatý úsek vhodný na naučenie sa základných vodáckych zručností.

Nasleduje samotný Prielom Hornádu. Ten sa vyznačuje splavom v kaňone s výhľadmi na okolité bralá a prírodu. Ani táto časť nie je vodácky príliš náročná, no za vyššej hladiny môže dostahovať náročnosť WWII, čo je prechod medzi pokojným splavom a raftingom.

Nakoľko je tok rieky veľmi úzky splavuje sa na dvoj a troj-miestnych nafukovacích kanojkách. Okrem nich dostanete vesty a prilby pre bezpečnosť a neoprén na ochranu proti chladu. 

Doprava je zabezpečená veľmi jednoducho. Vlastnými autami sa dopravíte na začiatok splavu, kde ich zaparkujete. Následne po splave odvezieme vodičov naspäť k nim. Ostatný členovia posádok budú mať zatiaľ čas sa povyzliekať z vodáckej výstroje a prípadne zájsť do miestneho bufetu, či reštaurácie. 

Foto:

Hornád

Video:

Ubytovanie

Ubytovacích kapacít je dostatok na konci splavu v oblasti Čingov. Je však vhodné si ho rezervovať čo najskôr. V prípade záujmu o informácie ohľadom ubytovania nás kontaktujte, radi Vám pomôžeme.

http://www.parkhotelcingov.sk/cennik/

http://cingov.com/penzion-lesnica/

https://www.chatacingov.eu/index.php/cennik

Podmienky:

- Termín je nutné vopred telefonicky alebo e-mailom rezervovať. Platí v prípade, že ste od nás dostali potvrdenie.

- Nutná je schopnosť plávať (aj napriek tomu, že dostanete vestu).

- Vhodné pre deti od 15 rokov, v sprievode rodiča. Mladšie deti radi zoberieme, ale je nutné upraviť program pre celú skupinu, čo je potrebné s nami konzultovať.

- Rešpektovať pokyny inštruktora.

- Podpísať prehlásenie (Dobrý zdravotný stav najmä chrbtica a srdce. Zúčastňujete sa dobrovoľne a ste si vedomí rizík)

- Odporúčame uzatvoriť poistenie na rizikové športy


Ďalší program

Turistika

Tomášovský Výhľad 

Jedna z najkrajších trás vedie na Tomášovský výhľad. Sú tu v zásade dve možnosti. 

Kratšia trasa vedie z výstupného miesta v Čingov na Tomášovský výhľad (1:00) a späť (0:45) po žltej turistickej značke.

Ak si chcete Slovenský raj užiť naplno, tak odporúčame ísť z Čingova na Tomášovský výhľad (1:00) k Letanovskému mlynu po Žltej a červenej (0:45) Modrou pod Tomášovský výhľad (0:40) k rázcestiu Biely potok (0:05) - Lesnica (0:25) - Čingov

Prielom Hornádu na pešo 

Ďalšou možnosťou je prejsť si trasu, ktorú ste absolvovali na vode pre zmenu na pešo.

Pôjdete po modrej značke z Čingova na Lesnicu (0:10) a Biely potok (0:25). Potom kúsok po zelenej Pod Tomáčovským výhľadom a znova modrou k Lietanovskému mlynu (0:45), Kláštorskej rokline (1:00), Hrdlu Hornádu (1:00) a na nástupné miesto do Hrabušíc.

Slovenský raj má samozrejme aj veľa ďalších trás. Nájdete ich napríklad tu: http://www.mapaslovenskyraj.sk/sk/turisticke-trasy/cingov

Lezenie

Tomášovský výhľad 

Alternatívou k turistike je lezenie na Tomášovskom výhľade. Táto lokalita bola populárna už pred prvou svetovou vojnou, vďaka čomu tu nájdeme desiatky ciest. 

Pre úplných začiatočníkov je zaujímavé zlanenie z Tomášovského výhľadu a následne lezenie na ľahších cestách obtiažnosti 4-6. Pre skúsených lezcov je vhodnejšie nastúpiť pod výhľadom a užiť si niektorú z náročnejších ciest.

Tu nájdete lezecké cesty v lokalite: http://www.jamesak.sk/sprievodca/spr_tomv.htm

Ferata Kyseľ

Táto ferata je bohužiaľ v čase, kedy je Hornád splavný zatvorená z dôvodu ochrany a regenerácie prírody v nej. Našťastie však je v Slovenskom raji dostatok iných možností - viď. Turistika a Lezenie. 

Hodnotenia

Zatiaľ nie sú žiadne hodnotenia.

Napíšte hodnotenie

Splav prielom Hornádu

Splav prielom Hornádu

O splave Hornádu

Chcete si vyskúšať rafting na relatívne ľahkej vode na Slovensku? Poďte s nami splaviť Prielom Hornádu. Je to unikátna lokalita s jedinečnou prírodnou scenériou pre verejnosť otvorená iba nedávno. 

Zájazd je vhodný pre všetkých aktívnych ľudí. Ak máte skúsenosť s vodáctvom je to určite výhoda, no splav zvládne každý, kto je aspoň trošku šikovný a pre istotu vie plávať.

  

Podobné produkty