Skialp s Outdoor Guide

Boli sme si užiť jarný sneh.

V spolupráci s Outdoor Guide sme testovali úplne nové lyže aj lyžiarky, zariadili ubytovanie a dopravu. Stačilo prísť a užiť si to.

Program bol vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých skialpinistov - terén nie je veľmi náročný, no okolie poskytuje široké možnosti a vieme sa rozdeliť na začiatočníkov a pokročilých.

Toto je druhá testovačka v tomto roku. Program, miesto aj časový harmonogram sú teda odtestované.

Program je vhodný pre začiatočníkov aj pokročilých skialpinistov - program a terén nie je veľmi náročný, no okolie poskytuje široké možnosti.

Základom programu je skialpinizmus. K dispozícií dostanete lyže s techovým viazaním, pásy a lyžiarky od Dynafitu + inštruktáž. Na spestrenie si druhý deň spravíme úvod do lavínovej bezpečnosti s členom horskej služby a vyhľadávačmi od Ortovox. Večer je voľný program. Tu naplno využijeme kvalitnú kuchyňu a bar na chate.

Bonusom je, že sa nemusíte starať ani o šoférovanie. Doprava je totiž zabezpečená mikrobusom. V prípade záujmu sa môžete ale dopraviť aj samostatne.

Program:

17.3.2017
16:00 - príprava a zapožičanie výstroja v OutdoorGuide OC Korzo
17:00 - odchod z parkoviska pred OutdoorGuide OC Korzo
20:00 – príchod na parkovisko Trangoška a výšľap na chatu
22:00 - predpokladaný príchod na chatu M.R.Štefánika


18.3.2017
9:00 - inštruktáž o bezpečnom pohybe v horách, základy lavínovej problematiky, výstup na Ďumbier (program bude prispôsobený aktuálnym snehovým podmienkam a počasiu)
17:00 - návrat na chatu M.R.Štefánika19.3.2017
9:00 - prechod hrebeňom NT na Čertovicu, alebo cez Ďumbier na Chopok (podľa snehových podmienok)
13:00 - odchod do Bratislavy
16:00 - odovzdanie zapožičaného materiálu v OutdoorGuide OC Korzo

V cene je zahrnuté:

Prenájom lyží a lyžiarok z novej testovacej sady Dynafit. Ide o veľmi kvalitné skialpové lyže a lyžiarky s minimálnym opotrebením. Okrem nich budeme mať k dispozícii aj lavínové vyhľadávače od Ortovox a čelovky a ďalšie vybavenie od firmy Petzl.

Okrem výbavy je v cene aj nocľah na chate M.R. Štefánika + raňajky.

V cene nieje zahrnuté:

Je potrebné si zobrať vhodné športové oblečenie a stravu. Oblečenie sa dá pohodlne dokúpiť v Outdoor Guide a strava na chate.

Odporúčame tiež uzavrieť primerané úrazové poistenie.

Čo so sebou:

Na skialp je vhodné oblečenie ako na turistiku. Malo by sa skladať z viacerých vrstiev. Odporúčame termoprádlo, tričko, sveter, nepremokavé nohavice a vetrovku. Čapica, rukavice, okuliare a veci na prezlečenie sa Vám tiež zídu. Treba však myslieť aj na to, že všetko oblečenie si vynesiete na chatu v ruksaku.

Na chate je perina, spacák nie je potrebný.

Na chate nie je wifi, ani dobrý signál, ani bankomat.

V rovnakej kategórii

Spojené tagmy

    Komentáre

    Zanechajte svoj komentár