Ferraty na víkend

Pridanl/a: Ondrej Michalík v: Kurz istenia na umelej stene, na skale a Via ferraty s inštruktorom. v: Komentár: 1 Klik: 2827

Vyskúšajte si lezenie na zaistenej ceste!

Poďte na ferratu pohodlne. Získate výbavu, inštruktora, dopravu aj ubytovanie v jednom balíčku. Okrem ferraty si vyskúšate aj základy lezenia na prírodnej skale. Naučíme Vás základné uzly a ako istiť spolulezca.

Odporúčame pre všetkých, ktorí chcú skúsiť lezenie, alebo ferraty.

Prvý deň:

8:30 - 9:30 Stretnutie a presun

Stretneme sa pri predajni Outdoor Guide v OC Korzo. Na tomto mieste je možné pohodlne zaparkovať, alebo prísť MHD vďaka blízkosti OC Avion a IKEA. Odtiaľto sa presunieme na ferratu.

9:30 - 12:30 Vodopády Myrafälle a Ferrata Steinwandklamm (vstup 8€)

Vodopády Myrafälle sú najkrajšie v oblasti Wiener Alpen. Preto sú často navštevované a dobre zabezpečené. Často tu stretneme rodiny s deťmi, čo znamená, že sú vhodné úplne pre všetkých.

Po ich absolvovaní nasleduje kúsok asfaltovej cesty a následne prechádza lesom po žltom turistickom chodníku k nástupu na ferratu.

Steinwanklamm je tiesňava, ktorou vedie klasická turistická cesta a v zaujímavejších miestach rebríky. Istenie vo väčšine úsekov nie je nutné. Prilbu oceníme najmä v miestnych jaskynkách a pri návšteve jaskyne Turkenloch.

Cesta späť vedie po modrej značke cez kopec Hausstein z ktorého sú krásne vyhliadky. Na záver absolvujeme Myrafälle ešte raz a v hostinci pri pakovisku odporúčame dať si obed.

12:30 - 14:00 Obed a presun

14:00 - 16:30 Ferrata Peilstein

Ferrata Peilstein je jednoduchá a pomerne krátka. Na rozdiel od Steinwandklamm však poskytuje už aj úseky, ktoré sú klasickou ferratou. Tu už využijeme naše ferratové sety naplno.

V okolí ferraty je doslova lezecký raj. Sú tu stovky lezeckých ciest od jednoduchých po zložité viac dĺžkové cesty na vápencové veže. Podľa zdatnosti a kondície lezcov sa môžeme rozdeliť na viac skupín tak, aby si každý užil tú správnu dávku športu a adrenalínu. Samozrejme je možné aj oddychovať a lezcov pozorovať.

Alternatívny program je skratkou pôvodného plánu. Stačí povedať a môžete vynechať spiatočnú cestu zo Steinwandklamm, alebo ferratlu Peilstein. Týmto spôsobom zabezpečíme, že program môžu absolvovať aj rodičia s menšími deťmi.

16:30 - 17:30 Presun, stavanie stanov

Pre ubytovanie sme zvolili kemp s názvom "Raj na zemi". Kemping je kúsok od ferrát v príjemnom prostredí s milou obsluhou. Kto by nechcel spať v stane môže využiť príjemný penzión vzdialený len 3 minúty autom.

17:30 - Voľný program

Po celom dni spoločných športových zážitkov si užijeme spoločný večer pri táboráku. Predebatujeme zážitky, porozprávame sa o ďalších výletoch, niečo pojeme a popijeme.

Druhý deň:

9:30 - 10:30 Presun

Po zbalení stanov sa presunieme na ďalšiu ferratu a lezeckú stenu bližšie ku Viedni.

10:30 - 11:30 Ferrata

Mödlinger Klettersteig je veľmi jednoduchá a pekná ferrata. Po približne 30-tich minútach výstupu sa ocitneme na kopci, z ktorého je krásny výhľad na mestečko Mödling. Uvidíme odtiaľ zámoček aj hrad, ktoré môžu byť cieľom ďalších výletov.

11:30 - 12:30 Obed

Podobne ako prvý deň obed vieme absolvovať v miestnom pohostinstve, alebo zo zásob priamo na mieste lezenia. Pre varenie odporúčame jednoduché jedlo, ktoré stačí zohriať.

12:30 - 15:00 Lezenie

Hneď vedľa ferraty je platňa s množstvom lezeckých ciest. Je ideálna aj pre začiatočníkov, preto ju odporúčame všetkým účastníkom. Cesty sú tu od náročnosti 2+ ( aj pre deti) po 8- (veľmi náročná).

Alternatívny program je nenáročný, no veľmi lákavý: Stačí si požičať bicykel (1€) a prejsť si miestne pamätihodnosti ako je zachovalý hrad, zámok, alebo historické centrum.

15:00 - 16:00 Návrat

Výlet ukončíme na tom istom mieste, ako sme začali. Do pár dní Vás budú čakať fotografie a krátke video z víkendu a samozrejme sa budem sa tešiť na ďalšie spoločné zážitky.

V cene je zahrnuté:

Kupón je platný pre jednu osobu.

- Poplatky na ferratách

- Ferratový set (sedák, prilba, ferratový set)

- Lezecký set (sedák, lano, istiaci prostriedok, expresky)

- Doprava z Bratislavy (Ak si vyberiete variant s dopravou)

- Prenocovanie v kempe

V cene nie je zahrnuté:

- Požičanie bicykla (alternatívny program druhý deň: obhliadka Mödling-u na bicykli)

- Požičanie stanu

- Stravovanie

- Osobná výbava (oblečenie, obuv, atď.)

Čo so sebou:

Na stenu si môžete zobrať akékoľvek športové oblečenie. Odporúčajú sa voľné dlhé nohavice, aby ste sa v nich mohli hýbať a chránili Vás pred kríkmi a skalami.

Odporúčame tiež ruksak a veci na prezlečenie tak, aby ste si mohli postupne vyzliecť, alebo obliecť niekoľko vrstiev.

Ideálne sú turistické topánky, ktoré sa dajú na tesno zašnurovať. V prípade, že máte vlastné "lezečky", alebo inú výbavu môžete si ich zobrať.

V lete odporúčame aj opaľovací krém a repelent. Určite si zoberte aspoň 2l vody na osobu

Komentáre

Vytvorené Sobota, apríl 15, 2017 Poslané kým: Anka Podzámska Link na komentár
Lezenie je skvelý šport.Nielen že je zdravý,ale aj vysoko návykový. Pri istení a lezení na lane sa buduje zodpovednosť, dôvera a kamarátstva, ktoré môžu vydržať aj roky. Potrebnú výstroj si zoženie v každom dobrom outdoorovom obchode https://www.adamsport.eu/horolezectvo/. Vedzte že si precvičíte každý kúsok tela . Nie len ruky, ale brucho, chrbát a nohy, na ktorých vytláčate väčšinu hmotnosti.
Ukazuje 1 - 1 z 1 položky

Zanechajte svoj komentár