Rafting a canyoning v Slovinsku s ubytovaním v Penzióne od 5 osôb

Nový produkt:

O programe

Túžite po aktívnej dovolenke? Určite ste už počuli o raftingu v Slovinsku. Poďte si s nami oddýchnuť na predĺžený víkend. Zaručene si vyčistíte hlavu a načerpáte energiu do ďalšej práce.

Zájazd je vhodný pre všetkých aktívnych ľudí. Rafting aj canyoning zvládnu aj úplný začiatočníci a zdatnejší športovci si môžu program doplniť o turistiku, ferraty, alebo školu kajaku.

  

143 €

Dolina Soče

Raftuje sa na čistej, smaragdovo zelenej vode rieky Soča, ktorá pramení v neďalekom Triglavsokm národnom parku. Vďaka umiestneniu prameňa a minimálnym zásahom človeka je voda naďalej pitná.

Toto unikátne miesto disponuje veľkým množstvom prírodných krás a športových aktivít. Doslova si môžete užiť prírodu na zemy, na vode, ale aj vo vzduchu.

K najobľúbenejším patrí rafting, canyoning, ktoré sú súčasťou tohoto balíčka

 V cene je zahrnuté:

Možnosť doobjednať:

Rafting1x Rafting na rieke Soča

Ubytovanie kemp / penzión

Canyoning1x Canyoning Sušec

Doprava zo SR / lokálka

Vesta Všetka potrebná vodácka výbava

Inštruktor na výletoch v okolí

Certifikovaný inštruktor Certifikovaný inštruktor v rafte a kaňone

Viac info

Pomoc pri vybavovaní Pomoc pri plánovaní výletov v okolí

00421 904 017 680

Rafting Slovinsko – Soča

Rieka Soča je vhodná aj pre úplných začiatočníkov. Má niekoľko úsekov, ktorých obtiažnosť postupne narastá. Vďaka tomu je vhodná na 6-miestne rafty ako aj na menšie člny či kajaky.

Bezpečnosť zaručuje prítomnosť certifikovaných inštruktorov a profesionálnej výbavy.

Rafting:

Rafting

Kajak:

 

Canyoning Slivinsko – Sušec

Canyoing Sušec je jeden z najkrajších a zároveň najpríjemnejších kaňonov. Celý kaňon prejdeme asi za 2-2:30 hodiny, pričom prejdeme od jednoduchých šmykľaviek a malých skokov až po 13 metrov dlhý vodopád Raketa.

Všetky väčšie zoskoky a šmýkľavky je však možné ľahko obísť. Kaňon Sušec je teda vhodný takmer pre všetkých.

Canyoning:

Ubytovanie

Ubytovanie pri Soči je vhodné si rezervovať čo najskôr najmä ak máte záujem ísť splavovať počas letných prázdnin. Lepšie penzióny a kempy totiž môžu byť veľmi rýchlo vybookované. V prípade záujmu o informácie ohľadom ubytovania nás kontaktujte, radi Vám pomôžeme.

Väčšie množstvo penziónov sa nachádza v mestečku Bovec a jeho okolí.  Kempy sa nachádzajú po celom splavnom toku rieky Soča.

Doprava

Veľká väčšina cesty od Slovenských hraníc je po diaľnici. Poslednú hodinu pôjdete krásnym prostredím Taliansko-Slovinsko-Rakúskeho pohraničia.

90% našich klientov uprednostňuje individuálnu dopravu. Okrem raftingu a canoingu tak môžu po ceste absolvovať ešte ďalší program, prípadne pokračovať ďalej do Chorvátska, alebo Talianska na letnú dovolenku.

V prípade záujmu o dopravu nás prosím kontaktujte.

Podmienky:

- Termín je nutné vopred telefonicky alebo e-mailom rezervovať. Platí v prípade, že ste od nás dostali potvrdenie.

- Nutná je schopnosť plávať (aj napriek tomu, že dostanete vestu).

- Vhodné pre deti od 15 rokov, v sprievode rodiča. Mladšie deti radi zoberieme, ale je nutné upraviť program pre celú skupinu, čo je potrebné s nami konzultovať.

- Rešpektovať pokyny inštruktora.

- Podpísať prehlásenie (Dobrý zdravotný stav najmä chrbtica a srdce. Zúčastňujete sa dobrovoľne a ste si vedomí rizík)

- Odporúčame uzatvoriť poistenie na rizikové športy


Ďalší program

Zip-line park

Priamo v doline je najväčší park na zip-line, alebo spúšťanie sa na kladke, z jednej doliny na druhú. Tento zážitok je veľmi príjemným spestrením programu.

V prípade záujmu Vám radi túto atrakciu objednáme.

Bicyklovanie

V Bovci je niekoľko požičovní bicyklov a v okolí viacero značených ciest. Najväčšou zaujímavosťou je downhill trať na ktorú sa dostanete lanovkou. Pre cestnú cyklistiku sú veľmi zaujímavé horské etapy do okolitých priesmykov. Osobne by som však kvôli bezpečnosti odporúčal menej exponované cesty - napríklad cestu na Mangart.

Vzduch

Priamo vedľa mesta nájdete aj malé letisko, ktoré poskytuje vyhliadkové lety a lety vrtuľníkom. Taktiež sa tu veľmi dobre darí paraglidistom, ktorí využívajú na štart okolité kopce a už spomínanú lanovku.

Turistika

Vodopády Kozjak, Boka a Virie

V okolí sa nachádza niekoľko veľmi pekných vodopádov.

Vodopád Kozjak Mapa

Nachádza asi 30 minút od mesta Bovec, alebo 15 minút od konca splavu v obci Trnovo. Ideálne je zaparkovať v kempe Koren, alebo Lazar a vydať sa po turistickej značke smerom k vodopádu. Nasleduje príjemná, asi pol hodinová prechádzka k vodopádu v jaskyni. 

Výlet si môžete spestriť skokom z mosta nad riekou Soča, alebo plávaním vo vodopáde. Obe činnosti sú však na vlastné  nebezpečenstvo! 

Po ceste k vodopádu prejdete okolo Napoleónovho mostu. Už z názvu vyplýva vek stavby a zároveň je treba dodať, že ide o jeden z najkrajších výhľadov na rieku.

Vodopád Boka Mapa

Tento vodopád uvidíte aj z auta pri ceste z konca splavu do Bovca. S výškou cez 100 metrov je najdlhším vodopádom v Slovinsku. Ak by ste mali záujem vidieť ho z blýska je možné zaparkovať na parkovisku priamo pod ním a po turistickej cestičke sa vydať smerom hore. Po asi 20 minútach prídete na vyhliadkové miesto.

Vodopád je možné vidieť aj zhora, ale turistická cestička je momentálne v rekonštrukcii.

Vodopád Virje Mapa

Spolu s vodným zdrojom pre Bovec ho nájdete priamo nad týmto mestečkom. Auto zaparkujete nad vodopádom a vydáte sa turistickej ceste smerom dole. K vodopádu sa dostanete do pol hodiny.

Výlet odporúčame na večerné hodiny pred západom slnka.

Prameň Soče a Velike korita Mapa

Turistika k prameňu Soče je veľmi jednoduchá. Z Bovca pôjdete smerom na Triglavský národný park a zastavíte sa v Koči pri izviru Soče. Od chaty pôjdete turistickou cestičkou asi 20 minút. Soča pramení priamo z jazera v skale. Výrazne však neodporúčame do jazera skákať, nakoľko by Vás spodný prúd mohol vtiahnuť.

Velike korita sú zúžením rieky, ktorá na úseku cca 750m vytvára veľmi úzky kaňon. Krátka zastávka pri ceste k prameňu Soče Vám určite postačí 

Via Ferraty

Ferraty v okolí sú stredne dobre zaistené. Môže sa stať, že na niektorých ľahších miestach istenie absentuje, alebo je strhnuté skalnou lavínou. Zatiaľ sa nám však nestalo, že by boli vyslovene nebezpečné.

Na zostup sa vám takmer vždy zídu paličky, nakoľko je spravidla strmí a aspoň z časti ide cez suťovisko. Takisto odporúčame mať na hlave prilbu po celý čas.

Ak potrebujete požičať výstroj, alebo sprievodcu dajte nám vedieť - radi Vám ich zabezpečíme.

Triglavský národný park

Obe ferraty sú po ceste na Slovensko v prípade, že sa vydáte cez národný park. Samotná cesta s viac ako 50 serpentínami vie byť zaujímavá. Ferraty s výhľadom na Slovinsko, Rakúsko a Taliansko o to viac.

Malá Mojstrovka

Malá Mojstrovka je ľahšia ferrata s klasifikáckou C s celkovým trvaním cca 5 hodín. Oplatí sa ísť najmä kvôli výhľadu z vrcholu po ktorom je nutné si ušetriť sily ešte na náročný strmý zostup.

Pristojnik

Pristojnik má kasifikáciu C/D. Táto ferrata je pomerne náročná najmä kvôli 8-9 hodinám, ktoré na nej strávite. Určite sa však oplatí napríklad kvôli obrovskému kamennému mostu a okolitej prírode.

Okolie Bovca

Kanin

Ferrata na Kanin s náročnosťou A/B sa nachádza priamo nad Bovcom a väčšinu výšky Vás vyvezie lanovka. Na úplný vrchol sa ide náročným turistickým chodníkom a veľmi jednoduchou ferratou.

Mangart

Pod Mangart sa dostanete autom, kde od Vás vyberú poplatok (5€). Následne si môžete vybrať niekoľko možností. Najkrajšie je tu ferrata Via Italiana s náročnosťou C a dĺžkou cca 1 hodinu, ktorá ale nevedie celkom na vrchol. 

Tam sa môžete dostať buď tak, že pokračujete po turistickom chodníku, alebo nastúpite na ferratu Via Slovenia s náročnosťou B. Podobne ako cesta na Kanin je to skôr náročná turistika ako reálna ferrata.

Celkový čas turistiky môže trvať od 4 hodín (turistická cesta) do 8 hodín (obe ferraty).

Zatiaľ nie sú žiadne hodnotenia.

Napíšte hodnotenie

Rafting a canyoning v Slovinsku s ubytovaním v Penzióne od 5 osôb

Rafting a canyoning v Slovinsku s ubytovaním v Penzióne od 5 osôb

O programe

Túžite po aktívnej dovolenke? Určite ste už počuli o raftingu v Slovinsku. Poďte si s nami oddýchnuť na predĺžený víkend. Zaručene si vyčistíte hlavu a načerpáte energiu do ďalšej práce.

Zájazd je vhodný pre všetkých aktívnych ľudí. Rafting aj canyoning zvládnu aj úplný začiatočníci a zdatnejší športovci si môžu program doplniť o turistiku, ferraty, alebo školu kajaku.

  

Podobné produkty